Wiadomości

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisewie ,,świecą przykładem”

Dzielnicowi z Golubia-Dobrzynia spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej w Lisewie, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Za aktywny udział w zajęciach, dzieci w nagrodę otrzymały kamizelki odblaskowe, które obiecały nosić, aby „świecić” przykładem.

Wczoraj (12.10.2017)  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowali kolejne działania pod nazwą „Świeć przykładem”.

W Szkole Podstawowej w Lisewie policjanci propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze. W trakcie spotkań policjanci zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które skutecznie poprawiają widoczność, a tym samym mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci na drodze.

Mundurowi przypomnieli uczniom o tym, że dzięki elementom odblaskowym, widoczni jesteśmy dla kierowcy z odległości aż 130-150 metrów.

Na koniec spotkania w zamian za obietnice noszenia, dzieci otrzymały od asp. sztab.Tomasza Stefańskiego i st. asp. Daniela Piotrowskiego kamizelki odblaskowe ufundowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą ,,Świeć przykładem” będzie przez mundurowych kontynuowana podczas kolejnych spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Celem tych działań jest dążenie do zmniejszenia liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, a także podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze.

Pamiętajmy! Nosząc chociażby mały element odblaskowy sprawiasz, że jesteś bardziej widoczny, a tym samym bezpieczniejszy na drodze.


 asp. sztab.  Małgorzata Lipińska

 

Autor: asp. sztab. Małgorzata Lipińska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony