Wiadomości

Złodzieje ustaleni, skradziona chłodnica odzyskana

Data publikacji 19.10.2017

Po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży chłodnicy z koparki policjanci z Brześcia Kujawskiego jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców przestępstwa. Okazali się nimi 18-latek i dwoje nieletnich. Mundurowi odzyskali również skradzione mienie, które złodzieje zdążyli już sprzedać na złom.

W miniony wtorek (17.10.17) policjanci z Brześcia Kujawskiego zostali powiadomieni o włamaniu do koparki, która znajdowała się na terenie jednego z zakładów w gminie Lubanie, pow. włocławski. Łupem złodziei padła chłodnica. Mundurowi natychmiast zaczęli ustalać kto dokonał kradzieży i gdzie znajduje się skradzione mienie.
Trop obrany przez funkcjonariuszy okazał się właściwy. Jeszcze tego samego dnia ustalili, że sprawcami kradzieży są 18-latek i dwoje nieletnich. Ponadto, dzięki pracy policjantów skradziona chłodnica wróciła do właściciela. Mundurowi znaleźli ją na jednym z punktów skupu złomu.

18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj (18.10.17) usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. O losie nieletnich natomiast zdecyduje sąd rodzinny.

 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony