Wiadomości

Potrącenie pieszego - na szczęście to tylko ćwiczenia

Data publikacji 19.10.2017

W ramach akcji "Kamizelka dla pierwszaka" toruńscy policjanci odwiedzili uczniów w SP w Łysomicach. Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowały hasła promujące noszenie elementów odblaskowych, każda z klas musiała je głośno wyrecytować. Przygotowano także symulację wypadku drogowego z udziałem pieszego, który szedł po niewłaściwej stronie drogi, by uświadomić młodym uczestnikom ruchu, jak ważne jest odpowiednie zachowanie na drodze.

Wczoraj (18.10.17) st. sierż. Agnieszka Bubień z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Toruniu  odwiedziła Szkołę Podstawową w Łysomicach, aby wziąć udział w zorganizowanej tam, jak co roku, akcji "Kamizelka dla pierwszaka". Jest to akcja poświęcona wyposażaniu dzieci klas pierwszych wszystkich miejscowości gminy. W tym roku w przedsięwzięciu uczestniczyło stu uczniów ze szkół w Łysomicach, Turznie, Świerczynach oraz Ostaszewa.

Specjalnie na tę okazję dzieci przygotowały hasła promujące noszenie elementów odblaskowych, każda z klas musiała je głośno wyrecytować. Do atrakcji dnia należała symulacja wypadku drogowego z udziałem osoby pieszej, która szła po niewłaściwej stronie drogi. Udział w ratowaniu życia wzięła policjantka oraz strażacy z PSP. W trakcie pokazu funkcjonariuszka relacjonowała przebieg całej akcji oraz czynności, jakie wykonywali strażacy ratujący potrąconeg.

Tego dnia również zorganizowano specjalny pokaz  psów służbowych, w których uczestniczyli policjanci z Ogniwa Psów Służbowych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz ze swoimi podopiecznymi.

Po zakończeniu pokazów dalsza część zajęć odbyła się w auli szkoły. Tam, policjantka przypomniała zasady bezpiecznych zachowań na drodze oraz wagę i potrzebę noszenia odblasków. W tym celu wykorzystała również  Magiczną tubę. Dzieci również udzielały odpowiedzi na zadawane  zagadki o tematyce drogowej. Na zakończenie całej imprezy dzieci otrzymały kamizeli oraz odblaskowe opaski i breloczki, a także edukacyjne książeczki "Bądź bezpieczny na drodze". Nie zabrakło też  tego co dzieci lubią najbardziej czyli słodkości.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony