Wiadomości

Podziękowania dla garnizonu kujawsko-pomorskiego za zabezpieczenie turnieju UEFA EURO U21

Data publikacji 20.10.2017

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski oraz Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński uczestniczyli w XVII konferencji pod hasłem „Bezpieczny stadion”, która odbyła się w kieleckim ośrodku wystawienniczym. W trakcie spotkania oprócz rozmów na temat bezpieczeństwa obiektów sportowych, były też podziękowania za pomoc przy turnieju finałowym UEFA EURO U21. Takie wyróżnienie z rąk Komendanta Głównego Policji oraz Prezesa PZPN otrzymało Kierownictwo komendy wojewódzkiej i miejskiej w Bydgoszczy.

Spotkanie jest kontynuacją prowadzonych od 2001 roku w Targach Kielce debat dedykowanych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu podczas imprez sportowych. Co roku udział w nich biorą przedstawiciele świata sportu, klubów piłkarskich oraz instytucji odpowiedzialnych za zabezpieczanie tego typu imprez. Nie inaczej było i w tym roku. W konferencji wziął udział Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Komendant Główny Policji wraz z Zastępcą i Komendantami Wojewódzkimi oraz Stołecznym Policji, a także Komendantami Szkół Policji. W spotkaniu uczestniczył również Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Na początku konferencji strategię i program rozwoju UEFA w latach 2017-2021 przedstawił Marc Timmer - Dyrektor Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA. Kolejno Marek Doliński - Dyrektor Departamentu Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury PZPN zaprezentował podsumowanie Turnieju Finałowego UEFA EURO U21 POLSKA 2017. Tradycyjnie o swoich działaniach opowiedział Dariusz Łapiński - Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN.

Kolejno odbył się panel dyskusyjny, podczas którego wszyscy swoją uwagę skupili na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem na stadionach. Wzorem lat ubiegłych zebrani na konferencji w sposób interaktywny mogli angażować się w dyskusję, tj. poprzez odpowiedzi na zadawane pytania, które następnie były omawiane przez ekspertów. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym w gronie fachowców był Komendant Główny Policji, który podkreślał, że poziom bezpieczeństwa na stadionach dla wszystkich jest wartością najważniejszą. Zaznaczył, że mamy ogromny potencjał w tym zakresie, ale ciągle potrzebna jest współpraca wszystkich i zintegrowane podejście do tematu bezpieczeństwa, aby nie dochodziło nawet do incydentów podczas różnego rodzaju rozgrywek.

Konferencji „Bezpieczny Stadion” towarzyszyła Gala Fair Play, podczas której wręczono podziękowania za pomoc przy turnieju finałowym UEFA EURO U21 dla Komend Wojewódzkich Policji. Wśród nagrodzonych, wyróżnienie z rąk Komendanta Głównego Policji oraz Prezesa PZPN otrzymali Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski oraz Szef bydgoskich policjantów insp. Sławomir Kosiński.

Źródło: KWP w Kielcach / wsz,

Foto: A.Mitura Miesięcznik Policja 997, KWP Bydgoszcz

Autor: KWP Kielce/Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.52 MB)