Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie rypińskim

Data publikacji 23.10.2017

Już ponad rok w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy obywatel naszego regionu ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Do teraz na terenie powiatu rypińskiego mieszkańcy nanieśli 189 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy mieszkańcom naszego województwa już ponad rok. Narzędzie to ma na celu poprawię bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu możemy podpowiadać policjantom, gdzie w naszej okolicy dochodzi do niepokojących zdarzeń. Mamy możliwość dokonania zgłoszenia aż w 25-ciu kategoriach.

Mieszkańcy powiatu rypińskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli dotychczas 189 zgłoszeń, z czego 67 zostało potwierdzonych przez policjantów. Niektóre są w trakcie weryfikacji.

Najczęściej zgłaszane to:
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych,
- nieprawidłowe parkowanie,
- przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
- zła organizacja ruchu.

KMZB jest dostępna na stronie internetowej każdej komendy miejskiej i powiatowej, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony