Wiadomości

Recydywista trafił do aresztu

Data publikacji 26.10.2017

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie doprowadzili do sądu 29-latka podejrzewanego o włamania do samochodów, kradzież dwóch aut i usiłowanie trzeciego, posiadanie narkotyków, a także krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyzna usłyszał w sumie 8 zarzutów. Jest recydywistą, więc grozi mu teraz do 15 lat więzienia. Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

29-latek podejrzewany przez kryminalnych z komisariatu Toruń Rubinkowo o liczne przestępstwa trafił do celi w miniony poniedziałek (23.10.17). Policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że mężczyzna w październiku tego roku włamał się do trzech samochodów. Jego łupem padły wtedy radia i drobne przedmioty pozostawione przez właścicieli.

Kryminalni od początku podejrzewali, że ten sam mężczyzna stoi również za dwoma kradzieżami samochodów i usiłowaniem kradzieży trzeciego auta. Do dwóch pierwszych zdarzeń doszło na początku lipca tego roku na ul. Osiedlowej i Reja w Toruniu. Tam jego łupem padła osobowa mazda i audi 80. Auta warte były kilkaset złotych. Trzeci samochód mężczyzna usiłował ukraść w październiku z ul. Mossakowskiego. W tym przypadku nie poradził sobie z zabezpieczeniami volkswagena golfa, dlatego ostatecznie go nie ukradł.

Poza tym śledczy ustalili, że na początku października dostał się do zaparkowanego na ul. Konstytucji 3-ego Maja volkswagena T 4. Uruchomił auto i odjechał. Potem porzucił samochód na jednym z parkingów przy Szosie Lubickiej.

29-latek w chwili zatrzymania miał przy sobie ponad 2 g amfetaminy, więc nie uniknie także kary za posiadanie narkotyków. Ostatecznie mężczyzna usłyszał 8 zarzutów. Sprawca był już wcześniej karany za włamania, więc za swoje czyny odpowie jako recydywista. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.  

 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony