Wiadomości

Sprawę chcieli załatwić łapówką

Data publikacji 26.10.2017

Patrol z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymał dwóch kierowców podejrzanych o próbę wręczenia łapówki. Do zdarzenia doszło, gdy funkcjonariusze rozliczali ich za popełnione wykroczenie. 51 i 40-latek próbowali wręczyć mundurowym po 200 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Wczoraj (25.10.2017) około godziny 01:35 policjanci z bydgoskiego Śródmieścia patrolując ulicę Modrzewiową zauważyli dwa pojazdy ciężarowe jadące ulicą Wyszyńskiego „pod prąd”. Funkcjonariusze natychmiast pojechali ich zatrzymać. Na wysokości wiaduktu kolejowego pojazdy zostały zatrzymane. Mundurowi kazali kierowcom zjechać na drogę o właściwym kierunku jazdy. Następnie ich sprawdzili.

W trakcie legitymowani okazało się, że 51 i 40-latek są obcokrajowcami. W związku z popełniłem wykroczenia policjanci poinformowali kierowców o nałożeniu na nich mandatu karnego w wysokości 300 złotych. Mężczyźni wyciągnęli po dwa banknoty 100 złotowe i próbowali je wręczyć funkcjonariuszom twierdząc, że to „załatwi sprawę”.

Wówczas policjanci poinformowali kierowców, że są zatrzymani w związku z próbą wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 51 i 40-latek zostali dowiezieni do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzuty. Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatem karnym.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony