Wiadomości

Spowodował wypadek i odjechał. Kilka godzin później zatrzymali go policjanci

Data publikacji 31.10.2017

Wczoraj (30.10.2017) tuż przed godziną 6.00 na drodze krajowej nr 10 w Makowiskach doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Potrącona przez samochód kobieta, z obrażeniami ciała, trafiła do szpitala. Sprawca zdarzenia nie zatrzymawszy się odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego bydgoskiej komendy.

Poinformowany o zdarzeniu dyżurny bydgoskiej komendy skierował na miejsce patrol wypadkowy ruchu drogowego. Z ustaleń policjantów wynikało, że do potrącenia 52-letniej rowerzystki doszło podczas manewru wyprzedzania jej przez kierującego samochodem ciężarowym. Wówczas nieznany sprawca wypadku nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie. Ta w wyniku doznanych obrażeń została przewieziona do szpitala.

Wykonane na miejscu czynności oraz analiza zabezpieczonych dowodów pozwoliły już kilka godzin po zdarzeniu ustalić i zatrzymać podejrzanego o spowodowanie wypadku 51-letniego bydgoszczanina. Mężczyzna został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali również jego prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp. szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony