Wiadomości

Pracowity tydzień żnińskich mundurowych – tymczasowy areszt dla pięciu podejrzanych

Data publikacji 31.10.2017

Pięciu sprawców poważnych przestępstw doprowadzili przed sąd żnińscy policjanci. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy dał podstawy do zastosowania wobec nich surowych środków zapobiegawczych. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Przypomnijmy: w miniony poniedziałek (23.10.17) policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Żninie podczas kontroli autolawety ujawnili, że przewożony na niej samochód osobowy marki Nissan Qashqai, został skradziony na terenie Niemiec. W toku przeprowadzonych czynności policjanci udowodnili 42-latkowi z powiatu wągrowieckiego paserstwo. W środę (25.10.17) w Sądzie Rejonowym w Żninie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Nastepnego dnia (24.10.17) żnińscy kryminalni przeszukali mieszkania dwóch mieszkańców Żnina. Czynności te potwierdziły przypuszczenia mundurowych, bo u 33-latka w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych ujawnili oni ponad 35 g marihuany, natomiast u 29-letniego żninianina blisko kg marihuany. Wobec pierwszego z mężczyzn prokurator  zastosował policyjny dozór oraz poręczenie  majątkowe. Drugi trafił tymczasowo za kraty na 3 miesiące.

Dwa dni później, bo w czwartek (26.10.17) w trakcie interwencji patrol ujawnił u 26-letniego mieszkańca Żnina 4,2 g marihuany, a także niewielkie ilości amfetaminy. Do powyższej sprawy, w tym samym dniu, został zatrzymany także 21-letni mieszkaniec Żnina. Wobec obu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających prokurator zadecydował o tymczasowym aresztowaniu. Starszy z nich spędzi za kratami 3 miesiące, młodszy miesiąc.

W piątek (27.10.17) natomiast w kilka minut od zgłoszenia policjanci ze Żnina zatrzymali 42-latka, który na jednej z ulic groził pozbawieniem życia 40-letniej żniniance, trzymając w ręce widły. Jak się później okazało, nie był to pierwszy raz kiedy mężczyzna niepokoił kobietę. Wczoraj (30.10) w Sądzie Rejonowym w Żninie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu napastnika na 3 miesiące.

Wszystkim za popełnione przestępstwa grozi wieloletnie więzienie.

Autor: opracowano na podstawie info KPP w Żninie
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony