Dzieci ze szkoły w Gałczewie ,,świecą przykładem" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzieci ze szkoły w Gałczewie ,,świecą przykładem"

Data publikacji 03.11.2017

Mundurowi z Golubia-Dobrzynia spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Gałczewie, aby porozmawiać o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Za aktywny udział w zajęciach, dzieci w nagrodę otrzymały kamizelki odblaskowe, które obiecały nosić, aby „świecić” przykładem.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu zorganizowali działania pod nazwą „Świeć przykładem”. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gałczewie mundurowi propagowali zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Uczniowie chętnie włączyli się w dyskusje z funkcjonariuszami, przypominając podstawowe zasady jakimi trzeba się kierować, aby być bezpiecznym na drodze. W trakcie spotkań policjanci zachęcali uczniów do noszenia elementów odblaskowych, które skutecznie poprawiają widoczność. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od asp. szt. Tomasza Stefańskiego i st. asp. Daniela Piotrowskego kamizelki odblaskowe, ufundowane przez Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Golubiu-Dobrzyniu.

Akcja informacyjno-edukacyjna pod nazwą ,,Świeć przykładem” będzie przez mundurowych kontynuowana podczas kolejnych spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach. Celem tych działań jest dążenie do zmniejszenia liczby potrąceń pieszych przez kierujących pojazdami, a także podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze.

Pamiętajmy! Nosząc chociażby mały element odblaskowy sprawimy, że jesteśmy bardziej widoczni, a tym samym bardziej bezpieczni na drodze.