Wiadomości

Dzielnicowy pomógł w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy rozboju

Data publikacji 06.11.2017

Kara do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 24-letniemu sprawy rozboju, który zaatakował mężczyznę i go pobił, a następnie okradł. Na podstawie rysopisu napastnika dzielnicowy z tego rejonu wytypował osobę, która mogła dopuścić się napaści. Nie mylił się, a jego podejrzenia potwierdziło przesłuchanie jednego ze świadków i znalezione w miejscu zamieszkania sprawcy skradzione podczas przestępstwa mienie.

W minioną sobotę (4.11.2017) na ul. Szarych Szeregów w Bydgoszczy nieznany sprawca zaatakował 23-letniego mężczyznę. W pewnym momencie zaczął go bić pięściami po głowie, a gdy ten się przewrócił również kopać. Następnie ukradł mu kurtkę z zawartością dokumentów, pieniędzy, telefonu komórkowego i innych przedmiotów o łącznej wartości ponad 200 złotych. Pokrzywdzony z obrażeniami twarzy trafił do szpitala.

O powyższym zdarzeniu został powiadomiony dyżurny komisariatu na Wyżynach. Policjanci rozpoczęli działania mające pomóc w ustaleniu sprawcy tego przestępstwa. Na miejsce pojechał  dzielnicowy z tego rejonu. Na podstawie ustalonego rysopisu sprawcy to właśnie on wytypował podejrzewanego mężczyznę z imienia i nazwiska. Zatrzymanie agresora było więc kwestią czasu.

Potwierdzeniem dobrego rozpoznania dzielnicowego i jego trafnego wskazania osoby, która mogła dopuścić się napaści na przechodnia, było późniejsze przesłuchanie jednego ze świadków rozboju, który potwierdził personalia sprawcy.

Już następnego dnia (5.11.2017) 24-letni bydgoszczanin został zatrzymany w miejscu zamieszkania. Tam również policjanci zabezpieczyli skradzione wcześniej przedmioty, oprócz telefonu komórkowego, który znalazł przypadkowy mężczyzna i przekazał policjantom.

Agresor trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut dotyczący rozboju, za który grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Autor: asp. szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony