„Budowlanka” w Komendzie Wojewódzkiej - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Budowlanka” w Komendzie Wojewódzkiej

Data publikacji 10.11.2017

O bezpieczeństwie młodzieży, dopalaczach i odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także o udzielaniu pierwszej pomocy rozmawiali z uczniami Technikum Budowlanego z Bydgoszczy kom. Kazimierz Kwiatkowski oraz mł. asp. Maciej Kujawiński. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Kom. Kazimierz Kwiatkowski i mł. asp. Maciej Kujawiński, policjanci KWP w Bydgoszczy gościli w murach komendy młodzież z Technikum Budowlanego z Bydgoszczy.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I. Kom. Kwiatkowski z racji wykonywanych codziennych czynności na stanowisku kierowania zapoznał młodzież w jaki sposób prawidłowo wezwać służby ratunkowe w trakcie zagrożenia zdrowia i życia. Następnie mundurowy przedstawił skalę zagrożenia związaną z zażywaniem środków odurzających ich negatywne wpływ na organizm oraz szkodliwość społeczną. Cześć teoretyczna zastała wzbogacona przez mł. asp. Macieja Kujawińskiego (ratownika medycznego) o pokaz praktyczny udzielania pierwszej pomocy również w przypadkach zażycia środków psychotropowych. Zaprezentowany sprzęt przybliżył uczniom formy udzielania pomocy przedmedycznej przez policjantów.

Na końcu spotkania omówiono specyfikę służby w Policji, kryteriów doboru jak również możliwości rozwoju własnych zainteresowań i samorealizacji w szeregach naszej formacji.