Wiadomości

Trzy miesiące aresztu dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Na trzy miesiące do aresztu trafił 56-letni sprawca kradzieży rozbójniczej, którego zatrzymali policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, po tym jak mężczyzna ukradł dwie butelki alkoholu, a później użył przemocy wobec ekspedientki, która chciała mu odebrać skradziony towar.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (10.11.2017) około godziny 17:00. Wówczas do jednego ze sklepów przy ul. Gdańskiej w Bydgoszczy wszedł mężczyzna, który wziął z półek dwie butelki alkoholu o łącznej wartości 85 złotych. Następnie nie uiszczając zapłaty za towar opuścił sklep. Zauważyła to ekspedientka  pracująca w sklepie. Wybiegła za nieuczciwym klientem i chciała odzyskać skradzione mienie. Wówczas 56-latek zaczął ją szarpać i opychać w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych przedmiotów.

O całym zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci z komisariatu w Śródmieściu, którzy chwilę później zatrzymali mężczyznę. Jest on znany bydgoskim policjanatom. Niejednokrotnie był już zatrzymywany w związku z kradzieżami, których się dopuścił. Przeprowadzone badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on niemal trzy promile alkoholu w organizmie.

Nieuczciwy klient trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący kradzieży rozbójniczej.

Wczoraj (13.11.2017) prokurator po przesłuchaniu mężczyzny wystąpił z wnioskiem do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym przychylił się do wniosku oskarżyciela i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Autor: asp. szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.37 MB)

Powrót na górę strony