Wiadomości

"Spójrz w lewo, potem w prawo…" – policjanci ze Świecia uczyli dzieci przechodzenia przez jezdnię

Data publikacji 16.11.2017

"Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo" tak dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu sprawdzały nabyte umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Nauczycielami byli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Świeciu, którzy spotkali się z dziećmi w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym.

Wczoraj (14.11.17) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu spotkali się z policjantami miejscowej „drogówki”, by wspólnie rozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia zasad poruszania się w obrębie jezdni i korzystania z przejść dla pieszych. Najmłodsi z uwagą słuchali wskazówek funkcjonariuszy dotyczących właściwego przechodzenia przez jezdnię.

Dzieci posiadały już sporą wiedzę m.in. jak powinny zachowywać się będąc uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci zwrócili także uwagę na rolę elementów odblaskowych, które jak wiemy szczególnie w okresie jesienno-zimowym sprawiają, że wszyscy są dla kierowców bardziej widoczni. Mundurowi rozmawiali również o właściwych zachowaniach w sytuacji kontaktu z osobą obcą, a także innych zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi w trudnych sytuacjach.

Po części teoretycznej dzieci wzięły udział w zajęciach praktycznych i pod czujnym okiem policjantów ćwiczyły, jak powinno się bezpiecznie przechodzić na drugą stronę drogi. Zanim to jednak nastąpiło, każdy otrzymał odblask, który przyczepił do ubrania, by być widocznym na drodze.

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony