Grudziądzanie najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Grudziądzanie najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie

Data publikacji 17.11.2017

Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad 3,5-letnim chłopcem usłyszał 30-letni mieszkaniec Grudziądza, który został zatrzymany przez policjantów na początku tego tygodnia. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Tyle samo „za kratami” spędzi 31-letnia matka dziecka.

W minioną środę (15.11.17) Sąd Rejonowy w Grudziądzu zdecydował o 3 miesiącach tymczasowego aresztu dla 30-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 3,5-letnim chłopcem. Dzisiaj (16.11.17) decyzją sądu, na taki sam okres czasu, została aresztowana 31-letnia matka chłopca, która jest podejrzana o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, nieudzielenie mu pomocy i spowodowanie przez to ciężkich uszkodzeń ciała.

Komendę Miejską Policji w Grudziądzu o zdarzeniu poinformowali pracownicy szpitala, do którego dziecko trafiło w poniedziałek (13.11.17) z licznymi zasinieniami, które budziły wątpliwości co do okoliczności ich powstania. Policjanci od razu przystąpili do ustalania faktów. Przebadany na zawartość alkoholu w organizmie został 30-letni partner matki dziecka, który opiekował się nim pod jej nieobecność. Zadzwonił on na pogotowie twierdząc, że 3,5-latek spadł mu podczas zmieniania pieluchy. Funkcjonariusze ustalili, że był trzeźwy. Mundurowi, pracując pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu, przesłuchali licznych świadków, zabezpieczyli ubranka dziecka, w których trafił do szpitala. Powołany został również biegły z dziedziny medycyny sądowej, który ocenił charakter obrażeń 3,5-latka. Uznał też, że stanowią one chorobę realnie zagrażającą życiu. Wykonane w szybkim czasie czynności procesowe dały podstawy do zatrzymania, jeszcze tego samego dnia, 30-latka . Dzień później, na polecenie prokuratora, do policyjnego aresztu trafiła matka dziecka.

30-latek usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, a 31-latka narażenia na niebezpieczeństwo, nieudzielenia pomocy i spowodowanie przez to ciężkich uszkodzeń ciała. Na wniosek prokuratora oboje zostali doprowadzeni przez policjantów do sądu, który zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesięce.