Wiadomości

Naraził życie wielu osób, zatrzymali go policjanci

8 lat więzienia grozi 69-latkowi, który jest podejrzany o sprowadzenie zagrożenia dla życia wielu osób oraz uszkodzenie mienia. Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna w jednym z budynków mieszkalnych podłożył śmieci, które podpalił. Z budynku zostało ewakuowanych ok. 30 osób. Policjanci zatrzymali go jeszcze tej samej nocy, kiedy doszło do pożaru.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (19.11.17) po 1.00 w nocy, wtedy dyżurny rypińskiej policji został poinformowany o pożarze budynku wielorodzinnego w Rypinie przy ul. Nowe Osiedle. Gdy policjanci dojechali na miejsce zastali zadymiony budynek oraz mieszkańców stojących na zewnątrz. W rozmowie ze strażakami okazało się, że do zaprószenia ognia doszło od sterty śmieci znajdujących się na korytarzu przed jednym z mieszkań. Spaleniu uległy drzwi wejściowe, a z budynku zostało ewakuowanych ok. 30 osób.

W oparciu o zebrane dowody mundurowi rozpoczęli poszukiwanie sprawcy, gdyż poczynione ustalenia wskazywały na podpalenie. Policjanci dowiedzieli się również kto mógłby być sprawcą. Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze z "patrolówki" zatrzymali 69-letniego mężczyznę.

Następnego dnia (20.11.17), gdy wytrzeźwiał, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania zagrożenia życia wielu osób w wyniku pożaru oraz uszkodzenia mienia. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony