Wiadomości

Przy okazji weryfikacji zgłoszeń na KMZB rozmawiali z mieszkańcami

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim dokonując ponownej weryfikacji zgłoszeń naniesionych wcześniej na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, promowali ją wśród lokalnej społeczności. Policjanci rozdali kilkadziesiąt ulotek informacyjnych zachęcając mieszkańców powiatu do korzystania z aplikacji.

Już ponad rok w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - interaktywna aplikacja, dzięki której można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i ewentualnych zagrożeń na danym terenie. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Dzięki niej każdy obywatel naszego regionu ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu.

Do teraz na terenie powiatu grudziądzkiego mieszkańcy nanieśli prawie 1200 zgłoszeń.

W miniony weekend dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim, przy okazji ponownej weryfikacji zgłoszeń naniesionych wcześniej na KMZB, informowali o niej mieszkańców, którzy nie mieli dotychczas z nią styczności. Policjanci rozdali kilkadziesiąt ulotek informacyjnych promujących aplikację i zachęcali do korzystania z niej.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony