Wiadomości

Policjanci z Radziejowa sadzili drzewa i zachęcali do dbania o środowisko

Data publikacji 24.11.2017

Radziejowscy policjanci przyłączyli się do akcji „Zasadź lipy” i wspólnie z mieszkańcami, przedstawicielami samorządu, leśnikami i strażakami zasadzili na terenie gm. Osięciny kilkadziesiąt drzew. Przy okazji dzielnicowi mówili o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Na terenie ośrodka rekreacyjnego w Bartłomiejowicach, pow. radziejowski, Komendant Powiatowy Policji w Radziejowie nadkom. Karol Konopacki oraz miejscowi dzielnicowi asp. Rafał Przybysz i sierż .szt. Marcin Konwenta wzięli udział w akcji „Zasadź lipy”. Oprócz policjantów w akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w  Pocierzynie, dyrektorzy szkół z terenu gminy, radni, władze samorządowe, leśnicy oraz strażacy.

Projekt jest dofinansowany przez firmę Żywiec Zdrój S.A., w ramach programu grantowego "Inicjatywy społeczne po stronie natury". Partnerzy to Lasy Państwowe, PTTK, Fundacja Ekologiczna Arka. Koordynatorem działań na terenie pow. radziejowskiego była Pani Jolanta Sas-Wisłocka. W sumie zasadzono około 150 drzew, które nie tylko upiększyły teren ośrodka, ale także przyczynią się do poprawy środowiska naturalnego. W pracy dzielnicowi wykorzystali okazję i mówili o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony