„Licealiści” w Komendzie Wojewódzkiej - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

„Licealiści” w Komendzie Wojewódzkiej

O bezpieczeństwie młodzieży, dopalaczach i odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także o udzielaniu pierwszej pomocy rozmawiali z uczniami Liceum Menadżerskiego z Bydgoszczy kom. Monika Hermann oraz mł. asp. Maciej Kujawiński. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.

Kom. Monika Hermann i mł. asp. Maciej Kujawiński, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy gościli w murach komendy młodzież z Liceum Menadżerskiego z Bydgoszczy.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II. Kom. Hermann zwróciła uwagę na zagrożenia związane z sięganiem po środki odurzające oraz odpowiedzialność prawną. Następnie omówiła w jaki sposób prawidłowo wezwać służby ratunkowe w trakcie zagrożenia zdrowia i życia. Spotkanie zastało wzbogacone praktycznymi pokazami udzielania pierwszej pomocy, również w przypadkach zażycia środków psychotropowych, przygotowanymi przez mł. asp. Macieja Kujawińskiego (ratownika medycznego). Zaprezentowany sprzęt medyczny przybliżył uczniom formy udzielania pomocy przedmedycznej przez policjantów.

Na końcu spotkania omówiono specyfikę służby w Policji, kryteriów doboru jak również możliwości rozwoju własnych zainteresowań i samorealizacji w szeregach naszej formacji.

 

Autor: kom. Monika Hermann
Publikacja: asp. Piotr Duziak
Ładowanie odtwarzacza...