Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie brodnickim

Data publikacji 01.12.2017

Od września 2016 roku, kiedy zaczęła funkcjonować Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu brodnickiego wskazali na niej ponad 440 miejsc, gdzie dochodzi do według nich zagrożeń. Wszystkie naniesione na mapę kategorie są skrupulatnie sprawdzane, a zagrożenia eliminowane.

Od września 2016 roku kiedy zaczęła funkcjonować Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństw mieszkańcy powiatu brodnickiego nanieśli na nią ponad 440 miejsc, które według nich są miejscami zagrożonymi. Mieszkańcy na Mapie głównie umieszczali takie kategorie jak: przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, złe oznakowanie dróg i nieprawidłowe parkowanie pojazdów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które służy funkcjonariuszom, a także społeczeństwu do poprawy bezpieczeństwa. Dzięki niej mieszkańcy mogą podpowiadać policjantom miejsca, gdzie potrzebna jest ich systematyczna „wizyta”. To pomocne policjantom narzędzie dostępne jest na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Autor: st.asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony