Wiadomości

Trefny towar nie trafi na „czarny rynek”

Data publikacji 04.12.2017

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń - Rubinkowo w jednym z mieszkań znaleźli ponad 60 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci wkrótce przedstawią zarzuty 38-latkowi. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosły ponad 71.000 złotych. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek (1.12.17) kryminalni z Komisariatu Policji Toruń - Rubinkowo, wspólnie z mundurowymi z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, weszli do jednego z mieszkań przy ul. Ligi Polskiej. Funkcjonariusze już od pewnego czasu mieli przypuszczenia, że 38-latek może przechowywać tam towary bez polskich znaków akcyzy. To dało im podstawę do przeszukania lokalu, w którym przebywał. Okazało się, że i tym razem intuicja nie zawiodła stróżów prawa.

Mężczyzna ukrywał w mieszkaniu ponad 60 tysięcy sztuk papierosów oraz tytoń bez polskich znaków akcyzy. Wstępne wyliczenia policjantów wskazują, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku wyniosły ponad 71.000 złotych. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut tzw. paserstwa akcyzowego z Kodeksu Karnego Skarbowego.

Teraz grozi mu wysoka grzywna oraz do trzech lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony