Jak zmotywować młodzież do zmian? Tego uczyli się policjanci, pedagodzy oraz pracownicy PCPR w Świeciu
Policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Świeciu wspólnie z tamtejszym Starostwem Powiatowym zorganizowały dla pedagogów szkół, pracowników PCPR i funkcjonariuszy szkolenie na temat szkodliwości zażywania środków odurzających. Celem tego przedsięwzięcia było zapoznanie odbiorców z problemem dopalaczy i narkotyków, a także kształcenie umiejętności motywujących do zmian postępowania wśród młodzieży.
Choć przepisy zmieniają się tak, by chronić młodzież, problemy i dostępność środków odurzających wracają jak bumerang. Pogadanki z młodzieżą to jeden ze sposobów, by przestrzec ich przed czyhającymi pułapkami. Problem używek, choć o nich głośno, nadal jest aktualny. O odurzających "wspomagaczach" w rękach młodzieży słyszymy regularnie - jak z tym walczyć?
Na te i inne pytania odpowiedzi można było usłyszeć podczas szkolenia zorganizowanego w sali konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Świeciu. Tematem przewodnim spotkania była szkodliwość zażywania środków odurzających. Wykłady oraz warsztaty poprowadził Pan Paweł Szopiński z Pracowni Kreatywnej Edukacji i Terapii w Bydgoszczy, a na zaproszenie policjantek z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Świeciu w szkoleniu wzięli udział pedagodzy szkolni, pracownicy PCPR oraz dzielnicowi.
Celem szkolenia było wypracowanie wśród uczestników, którzy mają najczęstszy kontakt z problemami młodzieży umiejętności motywowania do zmiany ich zachowania. Ważne były również informacje z zakresu znajomości oraz przeciwdziałania zjawisku dopalaczy, narkotyków oraz innych środków odurzających w szkole.
Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska