Wiadomości

Mikołajkowo na oddziałach dziecięcych Szpitala Jurasza

Data publikacji 06.12.2017

Dzisiaj (6.12.2017) jest bardzo ważny dzień dla najmłodszych - MIKOŁAJKI. W ten szczególny dzień wszystkie dzieci odwiedza Święty Mikołaj i obdarowuje je drobnymi upominkami. Dlatego też Święty Mikołaj wraz z policyjnym „Polfinkiem” i "śnieżynkami" z klasy o profilu policyjnym XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy odwiedzili Oddziały Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy, gdzie przebywają najmłodsi pacjenci.

W tak szczególny dzień (6.12.2017) "Polfinek" maskotka kujawsko-pomorskich policjantów wraz z śnieżynkami i oczywiście Świętym Mikołajem odwiedzili małych pacjentów spędzających ten dzień w szpitalu. Była to niesamowita wizyta, pełna uśmiechów i radości. Dzieci z entuzjazmem  powitały Świętego Mikołaja i "Polfinka", którzy wraz z pomocnikami wręczali prezenty - MISIE.  Każde dziecko lubi przytulić się do maskotki, a miś jest doskonałym symbolem tzw. "przytulasa".

Sprawienie radości małym pacjentom było możliwe dzięki sponsorowi -  firmie Agro-Perfect z Bydgoszczy, która zakupiła 150 dużych puszystych misiów dla wszystkich dzieci przebywających w Szpitalu Uniwersyteckim nr  1 im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Pomocnikami głównej atrakcji czyli Świętego Mikołaja i "Polfinka" była również właścicielka firmy Pani Agnieszka Pająk wraz z Dyrektorem Pawłem Szczególskim.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony