Wiadomości

Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia prowadzili warsztaty z pierwszej pomocy

Data publikacji 08.12.2017

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu, w ramach współpracy, gościli w Domu Kultury „Bartosz” ul. Połczyńska 3 na zaproszenie Stowarzyszenia ”Bezpieczeństwo Dziecka”. Wizyta miała formę warsztatów, w których uczestniczyli pracownicy stowarzyszenia, a także osoby uczestniczące w programie „Sprawny Senior 60+”. Dzielnicowi poruszali tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznania z programem koperta życia i rozdaniem kopert seniorom.

Policjanci, mł.asp. Patryk Lewicki-ratownik medyczny oraz mł.asp. Łukasz Libera, spotkali się z pracownikami stowarzyszenia oraz zaproszonymi gośćmi z programu „Sprawny Senior 60+”. Funkcjonariusze, na co dzień pracują jako dzielnicowi na terenie bydgoskiego Śródmieścia. Niemniej jednak, ich poziom wyszkolenia z zakresu pierwszej pomocy pozwala na wykorzystanie takich umiejętności do szkoleń osób w różnych instytucjach. W domu kultury „Bartosz” przy ulicy Połczyńskiej 3 w Bydgoszczy mundurowi mieli okazję zaprezentować i przekazać posiadaną wiedzę.

Mł. asp. Patryk Lewicki, który jest ratownikiem medycznym, poruszył tematy związane z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia, użycia automatycznego defibrylatora AED, postępowaniu i rozpoznawaniu w przypadku udaru, prawidłowego wezwania zespołu pogotowia ratunkowego. Natomiast jego kolega, mł.asp. Łukasz Libera omówił i zaprezentował program „Koperta Życia” oraz rozdał je uczestnikom spotkania.

Była to też doskonała okazja, aby porozmawiać na temat bezpieczeństwa. Dzielnicowi przybliżyli zebranym, na czym polega Regionalny System Ostrzegania i do czego służy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi omówili ich funkcjonowanie i zastosowanie, zachęcając do korzystania z takiego narzędzia, jakim jest KMZB. Ponadto, przybliżyli sylwetkę dzielnicowego w ramach projektu „Dzielnicowy bliżej nas”.

 

Autor: mł. asp. Patryk Lewicki/ KP Bydgoszcz- Śrómieście
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony