Wiadomości

Kolejna edycja programu "50+ na drodze" za nami

Data publikacji 11.12.2017

Wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, a następnie umiejętności praktyczne na placu manewrowym mieli okazję sprawdzić kierowcy z długoletnim stażem, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie prewencyjnym „50+ na drodze” zorganizowanym przez bydgoskich policjantów.

I tym razem program cieszył się dużym zainteresowaniem. W piątkowy wieczór (08.12.2017) uczestnicy programu "50+ na drodze", podczas wykładów, przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tego dnia mł.asp. Sebastian Rink i mł. asp. Szymon Porażyński z bydgoskiego wydziału prewencji poprowadzili zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zmian w przepisach. Policjanci m.in. omówili najczęściej popełniane błędy kierowców, wynikające z rutynowej jazdy oraz konsekwencje wynikające z nieprzestrzegania nowych przepisów. Uczestnicy zadawali dużo pytań dotyczących postępowania po kolizji, postępowania mandatowego oraz interpretacji przepisów.

Następnie Damian Dębecki Ratownik Medyczny Grupy Auxylium-Med zaprezentował seniorom jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, która niewątpliwie może uratować czyjeś życie.

Natomiast w sobotni poranek (09.12.2017) zmobilizowani kursanci rozpoczęli część praktyczną szkolenia. Zajęcia odbyły się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, gdzie najpierw seniorzy pod okiem egzaminatora, podjęli się zdania próbnego egzaminu na prawo jazdy. Za każdym razem emocji nie brakuje. Mimo tego, iż uczestnicy posiadają uprawnienia do kierowania pojazdami, to widać było zdenerwowanie jakby podchodzili do niego po raz pierwszy.

Następnie uczestnicy kursu mogli sprawdzić swoje umiejętności na placu manewrowym. Tam pod okiem kierowcy rajdowego Marcina Gagackiego doskonalili techniki jazdy. Każdy też miał możliwość przećwiczyć resuscytację na fantomie.

Program "50+ na drodze" realizowany jest w ramach zawartego porozumienia przez Komendą Miejską Policji w Bydgoszczy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, Grupą Ratownictwa Medycznego Auxylium - Med oraz Stowarzyszeniem Oponeo Motorsport, które reprezentuje jeden z najlepszych polskich kierowców rajdowo-wyścigowych - Marcin Gagacki.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.23 MB)

Powrót na górę strony