Wiadomości

Dwa areszty i dozór za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, którzy dotkliwie pobili 30-latka czym chcieli go zmusić do wydania sprzętu rtv, a przede wszystkim by napisał zobowiązanie zwrotu rzekomo pożyczonych pieniędzy. Teraz czeka ich proces w sądzie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek (7.12.17) na terenie gminy Barcin, pow. żniński. 18-latek z Piotrkowa Kujawskiego, będąc niezadowolonym z faktu, iż jego siostra spotyka się z 30-letnim mieszkańcem gminy Barcin, postanowił go odwiedzić wspólnie z kolegami (22l.). Mężczyźni siłą wdarli się do jego mieszkania, dotkliwie go pobili metalową pałką teleskopową i kluczem. Sprawcy zażądali wydania sprzętu rtv o wartości 1000 złotych oraz sporządzenia pisemnego oświadczenia zobowiązującego pokrzywdzonego do zwrotu rzekomo pożyczonych 5000 złotych. Napastnicy celu nie osiągnęli, bo mężczyzna stracił przytomność, a ci wystraszyli się i uciekli.

O zdarzeniu powiadomieni zostali żnińscy policjanci. Mundurowi zajęli się namierzaniem sprawców. Szybko ustalili, że są to mieszkańcy powiatów radziejowskiego i tureckiego, dlatego poprosili tamtejkszych kolegów o pomoc w zatrzymaniu. Dwaj z nich wpadli w ręce policjantów już następnego dnia (8.12.17) rano. Trzeci został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Sompolna w sobotę.

Decyzją sądu zarówno 18-letni prowodyr, jak i jeden z pomagierów najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Trzeci podejrzany został doprowadzony przed oblicze prokuratora, który zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Przestępstwo wymuszenia rozbójniczego według kodeksu karnego zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Autor: opracowano na podstawie info mł. asp. Wiolety Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony