Wiadomości

Podpalili wycieraczki w bloku. Już usłyszeli zarzuty

Data publikacji 14.12.2017

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch sprawców podpaleń wycieraczek na klatkach schodowych. Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Strona pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 3 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (12.12.2017). Około godziny 1.30 dyżurny komisariatu na Szwederowie otrzymał zgłoszenie od mieszkańców bloku na ul. Bałkańskiej w Bydgoszczy o zadymieniu jednej z klatek schodowych w tym budynku.

Po przyjeździe na miejsce policjanci ujawnili palące się na półpiętrze wycieraczki ułożone w specyficzny sposób. Po ich ugaszeniu wspólnie ze strażakami sprawdzone zostały pozostałe klatki. W jednej z nich ujawnione zostały kolejne, ułożone na półpiętrze i przygotowane do podpalenia, wycieraczki. Ponadto stwierdzono tam podpalenie ramy okna. W ten sposób doszło do uszkodzenia okna PCV oraz podłóg, ścian i sufitów klatek schodowych.

Kiedy mieszkańcom nie zagrażało już żadne niebezpieczeństwo policjanci przystąpili do ustalania sprawców tego czynu. Poczynione przez nich ustalenia pozwoliły chwilę później zatrzymać dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Sprawcami okazali się dwaj bydgoszczanie w wieku 24 i 28 lat. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Za tego typu przestępstwo może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przedstawiciel strony pokrzywdzonej oszacował straty na kwotę 3 tysięcy złotych.

Autor: asp. szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony