Wiadomości

Odpowie za zniszczenie barierek na przystanku tramwajowym

Data publikacji 21.12.2017

Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o demolowanie przystanku tramwajowego przy ul. Szpitalnej. 22-latek odpowie za uszkodzenie mienia.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (19.12.2017) tuż po godzinie 23.00. Wówczas policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali zgłoszenie dotyczące demolowania przystanku tramwajowego przy ul. Szpitalnej w Bydgoszczy. Świadek zdarzenia dzwoniąc do dyżurnego podał rysopisy mężczyzn, a także kierunek, w którym sprawcy oddalili się.

Policjanci z komisariatu na Wyżynach otrzymawszy o tym informację, natychmiast pojechali na miejsce. Mężczyzn odpowiadających rysopisom mundurowi zauważyli na ul. Solnej. Ci na widok zbliżających się policjantów zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani na ul. Klinicznej. Wszyscy byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się, że uszkodzonych zostało pięć przęseł plastikowych w barierkach oddzielających torowisko od jezdni poprzez ich wyłamanie, a następnie połamanie. W ten sposób powstały straty w wysokości ponad 1800 złotych.

Przeprowadzone przez policjantów czynności pozwoliły ustalić, że za powstałe uszkodzenia odpowiedzialność ponosi jeden z zatrzymanych - 22-letni bydgoszczanin. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za co może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony