Wiadomości

„Dziupla samochodowa” w powiecie włocławskim zlikwidowana przez policjantów

Data publikacji 22.12.2017

Włocławscy policjanci przy współudziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlikwidowali w powiecie włocławskim „dziuplę samochodową”. Do sprawy zatrzymanych zostało czterech mężczyzn, którzy usłyszeli zarzutu związane z udziałem w grupie zorganizowanej dokonującej kradzieży i rozbiórki pojazdów oraz sprzedaży części pochodzących z kradzieży. Wszyscy decyzja sądu zostali aresztowani na 3-miesiące.

Sprawa miała swój początek od zgłoszenia we wtorek (19.12.17) policjantom kradzieży pojazdu vw, do której miało dojść w powiecie włocławskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pozostawił pojazd na jednej z uliczek i rano zauważył jego brak. Policjanci pracując nad sprawą nabrali podejrzeń, co do okoliczności kradzieży oraz ustalili, gdzie może znajdować się pojazd. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić swoje podejrzenia i przeszukali opuszczone budynki gospodarcze w jednej z miejscowości powiatu włocławskiego. Znaleźli tam vw, którego fałszywą kradzież wcześniej zgłoszono. Na terenie posesji mundurowi dodatkowo zabezpieczyli mercedesa oraz części samochodowe od różnych pojazdów, a których utratę zgłoszono policjantom. W budynkach posesji oprócz przedmiotów pochodzących z kradzieży zastali trzech mężczyzn – 28-latka i dwóch 24-latków, którzy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Dołączył do nich również 23-latek, który zgłosił na policję fałszywą kradzież vw. 

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego w środę (20.12.17) doprowadzili mężczyzn do prokuratury. Tam usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej kradzieży pojazdów, ich rozbiórki i sprzedaży części samochodowych pochodzących z kradzieży. Przestępstwa miały miejsce w okresie od października do grudnia 2017 roku. Mężczyznom  grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (21.12.17) na wniosek włocławskich policjantów i prokuratora Sąd Rejonowy we Włocławku zastosował wobec mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego 3-miesięczne areszty tymczasowe. Policjanci prowadzą dalsze czynności i ustalają czy grupa nie ma na koncie więcej takich kradzieży.     

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.09 MB)