Wiadomości

Złodzieje chcieli ukraść paliwo z lokomotywy stojącej na bocznicy

Data publikacji 02.01.2018

Alkohol i odosobnione miejsce postoju lokomotywy okazały się kuszące dla 19-letniego mieszkańca powiatu świeckiego i 41-letniego mieszkańca powiatu tucholskiego. Starszy mężczyzna wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku usiłowania kradzieży paliwa, natomiast jego młodszy towarzysz został przez mundurowych ustalony i zatrzymany chwilę później. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w wieczór sylwestrowy (31.12.17) w Terespolu Pomorskim, pow. świecki, na tamtejszym dworcu kolejowym. Przed 18:00 policyjny patrol został skierowany w ten rejon w związku ze zgłoszeniem, że mają się tam „kręcić” podejrzani mężczyźni. Funkcjonariusze w pobliżu torów zauważyli mężczyznę, który odchodził od lokomotywy. Zwrócił on na siebie szczególną uwagę policjantów ponieważ ręce i twarz miał umazane olejem napędowym. Mundurowi postanowili sprawdzić zaistniałą sytuację. Funkcjonariusze przy lokomotywie znaleźli otwarty zbiornik, w który włożony był wąż ogrodowy. Obok niego stały kanistry do paliwa, a jeden z nich napełniony był już olejem napędowym. Spotkany tam 41-latek z powiatu tucholskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Mundurowi szybko ustalili, że sprawca nie działał sam. Jeszcze tego samego wieczoru pojechali do miejsca zamieszkania 19-latka z powiatu świeckiego, który miał uczestniczyć w tym procederze. Mężczyzna noc sylwestrową spędził w policyjnym areszcie.

Obaj mężczyźni Nowy Rok przywitali z zarzutami. Za usiłowanie kradzieży oleju napędowego w ilości 2300 litrów grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony