Wiadomości

Trafili za kraty krótko po rozboju

Data publikacji 04.01.2018

Policjanci z Torunia zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło 1 stycznia na jednej z ulic w dzielnicy Wrzosy. Rozbójnicy podeszli do dwóch przypadkowo napotkanych mężczyzn i zażądali od nich pieniędzy na alkohol. Potem uderzyli w twarz jednego z nich i zabrali mu kilkadziesiąt złotych. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, teraz grozi im do 12 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (1.01.18) około 21:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju do jakiego doszło na ul. Kwiatowej. Trzech nienznanych wtedy sprawców podeszło do dwóch napotkanych przypadkowo mężczyzn i zażądali pieniędzy na alkohol. Kiedy ci odmówili napastnicy zagrozili użyciem siły i uderzyli jednego z pokrzywdzonych w twarz. Ten w obawie o swoje zdrowie i życie wydał rozbójnikom kilkadziesiąt złotych. Po wszystkim napastnicy uciekli.

Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce policjantów. Informacja o zdarzeniu trafiła do wszystkich patroli w tym rejonie. Będący w okolicy mundurowi z "drogówki" zauważyli nieopodal miejsca zdarzenia mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszających. 25-latek trafił prosto do policyjnej celi. Ustalenie i zatrzymanie pozostałych rozbójników było już tylko kwestią czasu.

Sprawą zajęli się kryminalni z toruńskiej komendy. Efektem ich pracy było zatrzymanie kilkanaście godzin po zdarzeniu dwóch pozostałych sprawców. To mężczyźni w wieku 29 i 25 lat. Podzielili los kompana i też trafili za kraty policyjnego aresztu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Prokurator zadecydował, by objąć ich policyjnym dozorem.

Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony