Wiadomości

Odpowie za kradzież złomu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36-latkowi podejrzanemu o kradzież złomu z prywatnej posesji. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. W ustaleniu złodzieja pomógł sam pokrzywdzony, który na jednym z punktów skupu złomu znalazł skradzione mu rzeczy.

W miniony wtorek (2.01.18) do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił o kradzieży różnych elementów metalowych z remontowanego przez niego budynku. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 1800 zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie i przystąpili do działania.

Bardzo szybko, bo już po dwóch dniach funkcjonariusze ustalili sprawcę kradzieży, którym okazał się 36-letni grudziądzanin. W namierzeniu złodzieja pomógł sam pokrzywdzony, który na jednym ze skupów złomu rozpoznał niektóre z należących do niego rzeczy. Mundurowi pojechali tam i zabezpieczyli część skradzionych przedmiotów oraz zatrzymali podejrzanego 36-latka.

Dzisiaj (5.01.18) mężczyzna został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony