Wiadomości

Mroteccy dzielnicowi przeprowadzili działania z myślą o bezpieczeństwie dzieci

Data publikacji 08.01.2018

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Mroczy, pow. nakielski, kontrolowali jak kierowcy przestrzegają przepisy dotyczące przewozu dzieci. Działania ukierunkowane na bezpieczeństwo najmłodszych zostały przeprowadzone przy Szkole Podstawowej w Sadkach. Podczas kontroli nie ujawniono rażących naruszeń prawa o ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci mroteccy policjanci sprawdzali czy rodzice przewożą swoje pociechy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Działania prewencyjne z myślą o najmłodszych zostały przeprowadzone w rejonie Szkoły Podstawowej w Sadkach, pow. nakielski. Policjanci sprawdzali czy dzieci jeżdżą w fotelikach, a także czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa. Kontrolowano także stan trzeźwości opiekunów przywożących maluchy.

Cieszy fakt, że wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Nie ujawniono także rażących naruszeń przepisów dotyczących przewozu dzieci.

Działania przeprowadzone przez dzielnicowych miały przypomnieć opiekunom maluchów, jak przestrzeganie przez nich przepisów wpływa na bezpieczeństwo najmłodszych.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony