Wiadomości

Dwa rozboje w ciągu jednego dnia, a za nie dwa miesiące aresztu

Grudziądzcy kryminalni zatrzymali dwie osoby podejrzane o dokonanie dwóch rozbojów w centrum miasta. To kobieta i mężczyzna w wieku 22 i 44 lat. Oba zdarzenia miały miejsce tego samego dnia i dzieliło je tylko kilkanaście godzin. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd aresztował ich na 2 miesiące. Grudziądzanom grozi do 12 lat więzienia.

Do obu zdarzeń doszło w miniony piątek (5.01.18). Pierwszą ofiarą rozbójników była 35-letnia kobieta, która wracała późnym wieczorem z pracy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podeszła do niej młoda dziewczyna wraz z mężczyzną, a następnie grożąc nożem zażądali wydania wszystkich wartościowych przedmiotów.

Zaledwie kilkanaście godzin później, działając w ten sam sposób, sprawcy zażądali telefonu od 17-letniego grudziądzanina. Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania i już na drugi dzień mieli wytypowanych sprawców obu rozbojów. Okazali się nimi kobieta i mężczyzna w wieku 22 i 44 lata. Para grudziądzan bardzo szybko została namierzona i zatrzymana. Policjanci zabezpieczyli też nóż, którym sprawcy mieli grozić pokrzywdzonym i odzyskali część utraconego w ten sposób mienia.

Wczoraj (10.01.18) mężczyzna i kobieta zostali doprowadzeni do sądu, który uwzględniając wnioski policjantów oraz prokuratora zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące. Grudziądzanom grozi do 12 lat więzienia. Trwa dalsze śledztwo w tej sprawie.

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony