Wiadomości

Policjanci szkolą wolontariuszy, jak bezpiecznie kwestować

Data publikacji 11.01.2018

Inowrocławscy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę będą kwestować w ramach XXVI finału WOŚP. Mundurowi poinstruowali młodych ludzi jak postępować, by uniknąć zagrożeń. Funkcjonariusze tego dnia będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.

Policjanci z inowrocławskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Urzędzie Gminy Inowrocław. Mundurowi udzielili wolontariuszom instruktażu, jak kwestować i jakimi zasadami się kierować. Podczas niedzielnego finału funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem nie tylko wolontariuszy, ale też uczestników okolicznościowych imprez, które będą odbywały się na terenie powiatu inowrocławskiego.

Kilka cennych wskazówek dla wolontariuszy:

·    Pamiętaj o bezpieczeństwie! Chodź zawsze w towarzystwie innego wolontariusza i omijaj miejsca, które mogą zagrażać Twojemu bezpieczeństwu.
·    Nie prowadźcie zbiórek w miejscach słabo uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej i koniecznie musi być w niej osoba pełnoletnia.
·    Zadbaj o kontakt! Weź ze sobą telefon komórkowy, dzięki któremu będziesz mógł komunikować się ze sztabem.
·    Nie dyskutuj z niezainteresowanymi! Jeśli ktoś nie chce wrzucić pieniędzy do puszki - nie nalegaj!
·    Pilnuj swojej puszki! Pod żadnym pozorem nie przekazuj swojej puszki obcej osobie. Nawet najsympatyczniejsi ludzie mogą okazać się złodziejami!
·    Proś o pomoc! Jeśli będzie już późno, a Ty będziesz z dala od sztabu, zadzwoń na policję lub straż miejską z prośbą o pomoc.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony