Wiadomości

Zlikwidowana uprawa konopi

Data publikacji 12.01.2018

Zarzut uprawy konopi usłyszała 45-letnia mieszkanka Gruczna. Kryminalni ze świeckiej komendy zabezpieczyli na jej posesji w sumie 24 rośliny. Za przestępstwo, o które jest podejrzana grozi jej do 3 lat więzienia.

W minioną środę (10.01.18) około 15.00 policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu weszli na teren jednej z posesji w Grucznie koło Świecia. Z informacji jakie posiadali wynikało, że są tam uprawiane konopie. Po krótkim sprawdzeniu zabudowań ustalenia potwierdziły się. W budynku gospodarczym w doniczkach rosły 24 rośliny, każda z nich miała około pół metra. Policjanci zabezpieczyli tam też sprzęt służący do ich uprawy. Zakazane rośliny były naświetlane i wentylowane.

Do sprawy zatrzymana została mieszkająca na tej posesji 45-latka. Następnego dnia policjanci przedstawili jej zarzut przestępstwa z art. 63 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za przestępstwo uprawy krzaków konopi innych niż włókniste grozi jej kara do 3 lat więzienia. Prokurator, po zapoznaniu się z zebranymi dowodami, podjął decyzję o objęciu kobiety policyjnym dozorem. 

Autor: asp. szt. Marek Rydzewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony