Wiadomości

Sprawcy włamania do wagonów kolejowych zatrzymani podczas działań kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia i funkcjonariuszy SOK

Wspólne działania kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Bydgoszczy pozwoliły zatrzymać czterech sprawców włamania do kontenerów kolejowych i kradzieży przesyłek. Mężczyźni ukradli z nich 5 pralek oraz inne przedmioty o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Ponadto jeden ze sprawców był poszukiwany listem gończym przez bydgoski sąd.

 

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu przez cały czas współpracują z funkcjonariuszami z Grupy Operacyjno–Interwencyjnej SOK z Bydgoszczy. Wspierają ich podczas prowadzonych wspólnie działań na terenie należącym do PKP. Nie inaczej było w minioną środę (10.01.2017), kiedy z uzyskanych informacji wynikało, że czterech mężczyzn ma się włamywać do jednego z wagonów kolejowych przewożących przesyłki.

Uczestniczący w działaniach kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali mężczyzn w momencie, gdy ci wsiedli już do samochodu, który posłużył im do dotarcia na miejsce przestępstwa. Jednak daleko nie odjechali. Wszyscy trafili do policyjnej izby zatrzymań.

Natomiast nieopodal okradzionego pociągu towarowego policjanci i funkcjonariusze SOK ujawnili skradziony z wagonów wysokiej klasy sprzęt AGD i inne przedmioty codziennego użytku. Były to pralki, poduszki, deski klozetowe oraz krążki do hantli. Łącznie oszacowano wartość strat na kwotę 10 tysięcy złotych.  

Zatrzymani mężczyźni to dwaj 25-latkowie, 32-latek oraz 27-latek, który jak się okazało podczas sprawdzania danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych, był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Jednak wszyscy są znani mundurowym w związku z dokonywanymi wcześniej przestępstwami.

Dzisiaj (12.01.2018) prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym w sprawie, zdecyduje o ich dalszym losie.

Wszyscy mężczyźni odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp.szt. Lidia Kowalska
Publikacja: asp.szt. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony