Wiadomości

Złodziej odpowie za swoje czyny

Data publikacji 12.01.2018

Do 10 lat więzienia grozi 18-latkowi zatrzymanemu przez mundurowych z Pakości. Mężczyzna jest on podejrzany o włamania i kradzieże na terenie miasta i gminy Pakość. Ponadto, odpowie on za udzielenie narkotyków.

Pakoscy policjanci w wyniku działań ustalili i zatrzymali złodzieja, który kradł i włamywał się na terenie Pakości. 18-letni sprawca został zatrzymany przez mundurowych w miniony wtorek (9.01.18). Kryminalni udowodnili mu dwa włamania, do których doszło od lutego do czerwca ubiegłego roku na terenie miasta i gminy Pakość. Wtedy, sprawca wszedł do budynku wielorodzinnego i pomieszczenia gospodarczego skąd ukradł w pierwszym przypadku karabinek do paintballa z butlą gazową i pistolet pneumatyczny, a w drugim jego łupem padły aluminiowe felgi.

Ponadto, policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania odzyskali rower, który sprawca ukradł w grudniu ubiegłego roku. To nie wszystkie zarzuty, za które odpowie 18-latek. W toku prowadzonych czynności wyszło na jaw, że udzielał on także środka odurzającego osobie małoletniej.    

Prokurator podjął decyzję, że w ramach policyjnego dozoru 18-latek będzie musiał dwa razy w tygodniu meldować się w komisariacie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: asp. Izabela Lewicka-Woszczak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony