Wiadomości

Lipnowscy policjanci w porę ugasili pożar i zapobiegli tragedii

Data publikacji 16.01.2018

Dzięki sprawnej interwencji policjantów z Lipna ogień, który pojawił się w jednym z mieszkań przy ul. 3-ego Maja został w porę ugaszony. Mundurowi jako pierwsi walczyli z płomieniami i wyprowadzili lokatora z płonącego mieszkania.

W minioną sobotę  (13.01.18) około 10.00 dyżurny lipnowskiej policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że pali się w jednym z mieszkań przy ul. 3-ego Maja, a w środku może być mężczyzna potrzebujący pomocy.

Na miejsce niezwłocznie skierowani zostali policjanci. Gdy dojechali w mieszkaniu panowało gęste zadymienie, a przy piecu „buchały” metrowe płomienie. Zastany wewnątrz mężczyzna próbował gasić ogień, jednak ten szybko obejmował coraz więcej przedmiotów.

Nie mając chwili do stracenia policjanci natychmiast wyprowadzili lokatora na zewnątrz w bezpieczne miejsce, a sami zaczęli gasić pożar za pomocą gaśnicy, którą mieli w radiowozie.  

Dzięki sprawnym i szybkim działaniom funkcjonariuszy ogień został stłumiony i nie doszło do tragedii. Wezwana przez policjantów załoga pogotowia zajęła się 30-letnim lokatorem.  Na szczęście okazało się, że nie wymaga on hospitalizacji.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że prawdopodobną przyczyną powstania ognia było jego zaprószenie.


 

Autor: st. asp. Marcin Impert
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony