Wiadomości

Włamywacz nie zdążył nacieszyć się skradzionymi łupami

Data publikacji 16.01.2018

Zaledwie jeden dzień zajęło nakielskim kryminalnym ustalenie personaliów podejrzanego, który włamał się do piwnicy w jednej z kamienic, a do trzech innych usiłował. 29-latek został zatrzymany, a skradzione łupy odzyskane.

Zgłoszenie o tym, że ktoś włamał się do jednej z piwnic w kamienicy na terenie Nakła wpłynęło do dyżurnego nakielskiej policji w minioną niedzielę (14.01.17). Na miejsce dyżurny skierował kryminalnych, którzy ustalili, że sprawca po uprzednim zerwaniu kłódki dostał się do środka i wyniósł elektronarzędzia oraz inne przedmioty warte łącznie prawie tysiąc złotych. Jak się okazało złodziej próbował włamać się także do trzech innych piwnic.

Już następnego dnia (15.01.18) kryminalni ustalili personalia podejrzanego. 29-latek został zatrzymany w jednym w mieszkań na terenie Nakła. Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem, odzyskali też skradzione mienie.
Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla 29-latka. Zgodnie z kodeksem karnym  podejrzanemu grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony