Wiadomości

Policjanci zatrzymali 18-latka, który wyrwał torebkę starszej kobiecie

18-letni mężczyzna odpowie za kradzież torebki, którą wyrwał starszej kobiecie. W wyniku zdarzenia pokrzywdzona przewróciła się doznając obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Sprawca szybko został wytypowany przez policjantów i doprowadzony do prokuratury. Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego usłyszał zarzut nieumyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała. Za popełniony czyn grozi mu do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (14.01.18) około 12:00 na osiedlu Mniszek w Grudziądzu. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że do idącej ulicą 87-letniej kobiety podbiegł młody mężczyzna i wyrwał jej torebkę, po czym uciekł. W wyniku tego pokrzywdzona straciła równowagę, przewróciła się doznając obrażeń głowy i została przewieziona do szpitala. Z uwagi na to, że przy kobiecie nie było żadnych dokumentów policjantom zajęło kilka godzin nim potwierdzili jej tożsamość i ustalili najbliższych członków rodziny.

W tym samym czasie inna grupa śledczych zabezpieczyła niezbite dowody, które pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy zdarzenia. Okazał się nim 18-letni grudziądzanin, który był doskonale znany policjantom ze swych wcześniejszych konfliktów z prawem. Jak się okazało, miał on na swoim koncie również tego typu przestępstwa. Kryminalni zatrzymali go na drugi dzień w godzinach rannych.

18-latek został przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszał zarzut nieumyślnego ciężkiego uszkodzenia ciała.

Wczoraj (16.01.18) został również doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu. Prokurator, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym oraz z uwagi na nieumyślność czynu, zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Funkcjonariusze odzyskali też skradzioną torebkę.

 

Autor: sierż. szt. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony