Wiadomości

Kontrolowali miejsca przebywania bezdomnych

Data publikacji 18.01.2018

Utrzymujące się mrozy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, bezradnych, dlatego mogileńscy dzielnicowi wspólnie z pracownikami socjalnymi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Patrole przekonują jednocześnie do skorzystania z pomocy ośrodków zapewniających nocleg i ciepły posiłek. My nie bądźmy obojętni widząc bezdomnych poinformujmy o tym odpowiednie służby.

Zimowa pora to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania prewencyjno-pomocowe ukierunkowane na pomoc osobom bezdomnym, które są szczególnie narażone na zamarznięcie.

Wczoraj (17.01.18) dzielnicowi z Mogilna wspólnie z miejscowymi pracownikami socjalnymi kontrolowali miejsca na terenie powiatu: pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice i strychy. Policjanci w każdym przypadku starają się przekonać bezdomnych lub osoby samotne do skorzystania z możliwości pomocy ośrodków zapewniających nocleg i ciepły posiłek. Powracają do takich miejsc wielokrotnie, sprawdzając je po raz kolejny. Takie działania trwać będą przez cały zimowy czas.

Pamiętajmy, że często wystarczy jeden telefon, aby każdy kto potrzebuje pomocy ją otrzymał. Widząc bezdomnego nie bądźmy obojętni! Informujmy o takich przypadkach służby porządkowe. Policjanci na pewno sprawdzą takie zgłoszenie, również anonimowe.

Autor: sierż. szt. Magdalena Pollak
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony