WIADOMOŚCI

Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą działania "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM"

Data publikacji 18.01.2018

Od wczoraj kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą akcję „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, która wpisuje się w działania informacyjno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do celu”. Podczas kontroli mundurowi przede wszystkim przypominają pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na drodze, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, zależy od ich dobrej widoczności. Policjanci od wielu już lat mówią o tym, jak ważna jest rola elementów odblaskowych dla poprawy widoczności pieszych i rowerzystów. Dobra widoczność jest jednym z najistotniejszych czynników bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W czasie trwania akcji, która rozpoczęła się wczoraj (17.01.18), a zakończy jutro (19.01.18) patrole ruchu drogowego kierowane są w miejsca, gdzie w godzinach porannych i wieczornych wzrasta ruch pieszych i rowerzystów (szczególnie na drogach prowadzących do przedsiębiorstw, instytucji, szkół, zakładów pracy, placówek handlowych, itp.). Policjanci reagują na wykroczenia zarówno popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak również na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami wobec pieszych.

Działania „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” mają na celu przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zachęcają do korzystania z odblasków również tam, gdzie przepisy tego nie nakazują – czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg także w obszarze zabudowanym.

Pamiętajmy - noszenie tego typu elementów to inwestycja w bezpieczeństwo, dlatego nośmy odblaski i ŚWIEĆMY PRZYKŁADEM!!!

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska