Wiadomości

Uzależnienia a przestępczość- wzajemne uwarunkowania i sposoby przeciwdziałania

Data publikacji 07.11.2008

Policjanci Wydziału Prewencji komendy wojewódzkiej, asp.szt. Marek Kolinski i asp.szt. Tomasz Trybuszewski, oraz mł.asp. Sławomir Nowak z komendy miejskiej w Bydgoszczy występują dziś w roli wykładowców na konferencji pt. „Uzależnienia a ...

Policjanci Wydziału Prewencji komendy wojewódzkiej, asp.szt. Marek Kolinski i asp.szt. Tomasz Trybuszewski, oraz mł.asp. Sławomir Nowak z komendy miejskiej w Bydgoszczy występują dziś w roli wykładowców na konferencji pt. „Uzależnienia a przestępczość- wzajemne uwarunkowania i sposoby przeciwdziałania”, która odbywa się w Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.

Seminarium jest jednym z zadań realizowanych w ramach projektu „Pomosty dla żaka”. Pod tym hasłem kujawsko-pomorska policja wraz z bydgoskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii oraz uczelniami wyższymi regionu realizuje projekt dotyczący przeciwdziałania uzależnieniom.

Dzisiejsza konferencja dotyczy prawnych aspektów walki z uzależnieniami. Asp.szt. Marek Kolinski, na przykładzie zdarzeń w ruchu drogowym, przedstawi uczestnikom seminarium zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej za popełniane pod wpływem środków odurzających czyny zabronione. Natomiast po południu studenci mogą wziąć udział w warsztatach, prowadzonych przez policjantów, na temat postępowania z osobami uzależnionymi stosującymi przemoc domową oraz uczniami zażywającymi środki odurzające.    
 

organizator seminarium dr Wojciech Jurkiewicz - Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa

asp.szt. Marek Kolinski prowadzący wykład

frekwencja podczas seminrium
była duża

Pomost to także coś co łączy. Potwierdziła to dotychczasowa realizacja programu. Pierwszym etapem projektu były bowiem warsztaty pt. „Problematyka uzależnień - diagnoza problemów i przeciwdziałanie w ramach współpracy międzyinstytucjonalnej”, które odbyły się w dniach 13-15.06.2008 r. w Kręgu. Wzięło w nich udział 40 osób m.in. studenci kierunków pedagogicznych, psychologicznych, medycznych, a także pedagodzy, kuratorzy i lekarze.

Dzięki realizacji projektu rozwija się profesjonalna współpraca między przedstawicielami pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, wymiaru sprawiedliwości, oświaty, służby zdrowia, organizacji pozarządowych, w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom.
 
Sierż. Magdalena Jadczak
Wydział Prewencji
KWP w Bydgoszczy
 
 

Autor: Piotr_P
Publikacja: Piotr_P

Powrót na górę strony