Wiadomości

W Toruniu bezpieczniej dzięki dodatkowym patrolom

W ramach kolejnego porozumienia podpisanego w minionym roku przez Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego i Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu insp. Macieja Lewandowskiego mieszkańcy mogli spotkać na terenie Grodu Kopernika blisko 3 400 więcej patroli. Fundusze przekazane przez magistrat pozwoliły policjantom na jeszcze większą aktywność i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom społecznym w celu ochrony życia, zdrowia oraz mienia.

W minionym roku toruńscy policjanci zrealizowali 3 392 dodatkowe służby na rzecz miasta Torunia. Wszystko w ramach podpisanego kolejnego już porozumienia pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi były to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze byli kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole mieszkańcy mogli też spotkać na Starówce oraz podczas imprez organizowanych w naszym mieście.

Od początku marca, a więc od dnia podpisania porozumienia do końca grudnia w ramach dodatkowych służb policjanci wylegitymowali 13 707 osób. 2 832 razy byli wzywani na interwencję i zatrzymali 72 osoby poszukiwane. Niestety, dla niektórych spotkanie z funkcjonariuszami w związku z popełnionymi wykroczeniami zakończyło się mandatem karnym. Policyjni stróże prawa nałożyli ich 2 188. Do tego skontrolowali 2 312 pojazdów i zatrzymali 106 dowodów rejestracyjnych. Doprowadzili także 257 osób do izby w celu wytrzeźwienia. Zatrzymali również 80 sprawców przestępstw. 11 z nich to nietrzeźwi kierowcy.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony