Wiadomości

Podsumowanie działań „Trzeźwy kierujący”

Data publikacji 23.01.2018

Na drogach całego województwa prowadzone były wczoraj działania „Trzeźwy kierujący”, podczas których policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Podczas akcji mundurowi skontrolowali ponad 15 300 kierowców. Pośród nich było 21, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (22.01.18) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowane były policyjne działania „Trzeźwy kierujący". Akcje te skierowane są przede wszystkim przeciwko tym, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Podczas tylko kilku godzin akcji 230 policjantów skontrolowało 15 304 kierujących.    

Pomimo prowadzonych cyklicznie działań przez kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy nadal zdarzają się tacy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu. Wczoraj policjanci zatrzymali 21 nieodpowiedzialnych kierowców! 17 z nich od razu straciło prawo jazdy. Ponadto, funkcjonariusze zatrzymali 38 dowodów rejestracyjnych za popełnione inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Prowadzone działania ukierunkowane są na ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Mają przede wszystkim na celu uświadamianie jak tragiczne mogą być konsekwencje bezmyślnego zachowania zarówno dla samych kierujących, ale także innych niewinnych osób poruszających się po drodze.

Kujawsko-pomorscy policjanci tego rodzaju działania będą prowadzić cyklicznie, a wszyscy kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami.

Ponownie zwracamy się z apelem o rozsądek i rozwagę za kierownicą! Każda osoba, która wsiada za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" w powiecie radziejowskim

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" w powiecie nakielskim

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" w powiecie żnińskim

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" w powiecie inowrocławskim

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

Podsumowanie działań "Trzeźwy kierujący" w powiecie wąbrzeskim

Autor: kom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony