Wiadomości

Dzielnicowy radził, jak bezpiecznie spędzić ferie

Już wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. Przed zimowym wypoczynkiem policjanci spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Jedna z takich prelekcji odbyła się w Szkole Podstawowej w Piechcinie, w powiecie żnińskim.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Barcinie mł. asp. Karol Marciniak wygłosił prelekcję dla uczniów klas V-tych w Szkole Podstawowej w Piechcinie, pow. żniński. Spotkanie było poświęcone tematyce bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Dzielnicowy omówił aspekty dotyczące zagrożeń z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w domu oraz poza nim. Scharakteryzował jakie zachowania są ryzykowne.

Policjant mówił o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówił podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych, rowerzystów i pasażerów pojazdów. Zachęcał do korzystania z odblasków. Przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne uświadamiając młodych słuchaczy jakie mogą być tego skutki. Opowiedział w jaki sposób zachować się w przypadku załamania się tafli lodowej i jak nieść pomoc tonącemu.
Dzielnicowy radził przede wszystkim, aby miejsce do zimowych zabaw wybierać z rozsądkiem.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony