Wiadomości

Masz informację o niepokojącej sytuacji - zaznacz to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 23.01.2018

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy obywatel naszego kraju ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Mając wiedzę o miejscach, gdzie może według nas dochodzić do niepokojących sytuacji za pośrednictwem mapy możemy przekazać tę informację Policji. Funkcjonariusze sprawdzą każde zgłoszenie.

Od 9 września 2016 roku w województwie kujawsko-pomorskim działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej, również mieszkańcy powiatu rypińskiego mogą zgłaszać miejsca, według nich zagrożone. KMZB jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, a jej obsługa jest bardzo prosta.

Narzędzie to ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa. Za pomocą internetu możemy podpowiadać policjantom, gdzie na terenie powiatu np. nocują bezdomni, albo w którym miejscu są źle ustawione znaki drogowe. Nanieśmy to na mapę, a policjanci zweryfikują nasze podejrzenia.

Do końca ubiegłego roku na obszarze działania KPP Rypin internauci nanieśli łącznie 214 zgłoszeń, z czego 88 policjanci potwierdzili.  

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony