Wiadomości

Policjanci udowodnili złodziejowi kolejne kradzieże

Data publikacji 23.01.2018

Kryminalni z Inowrocławia postawili łącznie dziewiętnaście zarzutów dotyczących przestępstwa określanego jako zamach na urządzenia infrastuktury. Podejrzany bowiem kradł linki trakcyjne na kolei. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W ubiegłym roku inowrocławsc6y policjanci wyjaśniali sprawy kradzieży z kolei miedzianych linek trakcyjnych oraz złączek, do których dochodziło na terenie całego powiatu. Prowadzone w tych sprawach postępowania kryminalni połączyli w jedną sprawę, ponieważ namierzyli mężczyznę, który był podejrzewany o te przestępstwa. Jeszcze w październiku ubiegłego roku 24-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 14 zarzutów z art. 254a, czyli zamachu na urządzenia infrastruktury, co spowodowało częściowe zakłócenia działania sieci linii kolejowej. Jak się okazało to nie były wszystkie tego typu kradzieże, jakich dokonał.

Skrupulatna praca śledczych skutkowała tym, że ten sam mężczyzna, kilka dni temu, usłyszał kolejne 4 zarzuty. Dotyczą one kradzieży i ponownie zamachu na urządzenia infrastruktury. Poprzez swoje przestępcze działanie sprawca wyrządził szkody na blisko 20 tys. zł.

Zgodnie z kodeksem karnym kto zabiera, niszczy, uszkadza lub czyni niezdatnym do użytku element wchodzący w skład m.in. sieci linii kolejowej, powodując przez to zakłócenie działania całości lub części sieci albo linii, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony