Wiadomości

Dzielnicowi z Aleksandrowa z uczniami o cyberprzemocy

Czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców dowiedzieli się uczniowie Szkoły Salezjańskiej w Aleksandrowie Kujawskim. Dzielnicowi z tamtejszej komendy spotkali się z młodzieżą w ramach cyklicznych zajęć profilaktycznych. Policjanci uświadamiali uczniom, że cyberprzemoc jest przestępstwem, a jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania.

Internet dla wielu młodych ludzi jest integralną częścią ich funkcjonowania, coraz częściej swój wolny czas spędzają oni przed ekranem komputera, dlatego tak ważne jest to, aby przypominać o tym, że nieodpowiedzialne korzystanie z sieci może nieść za sobą poważne konsekwencje.

W trakcie spotkania z uczniami dzielnicowi podkreślali jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo w sieci, a przede wszystkim wskazali gdzie można szukać pomocy w kryzysowej sytuacji, gdzie się zgłaszać, kogo informować w celu uzyskania wsparcia i zbudowania poczucia bezpieczeństwa. Uczulali uczestników, aby nie przesyłać dalej krzywdzących materiałów dotyczących znajomych, które otrzymują w sieci. Starać się zawsze pomagać kolegom i koleżankom, informować o ewentualnej ich krzywdzie zarówno rodziców, jak i nauczycieli.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony